Dzielnica Brzmi Dobrze – projekt skierowany do amatorskich* zespołów muzycznych z Katowic. Jego celem jest wsparcie grupy muzycznych związanych z miastem, utożsamiających się z nim i reprezentujących konkretne dzielnice Katowic.
Program ma na celu dotarcie do amatorskich zespołów, które pomimo olbrzymiego potencjału, napotykają liczne problemy, które uniemożliwiają im zaistnienie na katowickiej (i nie tylko) scenie muzycznej. Celem projektu jest zdiagnozowanie tych problemów oraz pomoc w ich rozwiązaniu. Ponadto działania znacząco wpłyną na zniwelowanie różnic pomiędzy życiem kulturalnym centrum, a poszczególnych dzielnic. W drodze konkursu wybrane zostaną zespoły, które otrzymają patronat Katowice Miasto Muzyki UNESCO co wiąże się z realizacją ogólnopolskiej i międzynarodowej kampanii promującej zespół. Jest to działanie na rzecz rozwoju kariery muzycznej, której gradacja przebiega od dzielnic miasta po karierę ogólnopolską i docelowo – ogólnoświatową. Dla zwyciezców uruchomiony także zostanie szereg działań aktywizujących, w tym warsztaty, koncerty, nagrania w studiu, wideosesje.
Natalia Grosiak
Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka założonego w 2002 r. zespołu Mikromusic, którego ostatnia płyta pt. „Matka i żony” została nominowana do Fryderyka 2016 w kategorii Album Roku elektronika i alternatywa. Jako autorka muzyki, tekstów i wokalistka brała udział w licznych projektach: współtworzyła zespół Digit All Love, współpracowała z takimi artystami jak Jan Młynarski, Smolik, Miuosh, Renata Przemyk,Myslovitz, Fernana Cardoso. W Teatrze Capitol śpiewała w musicalu „Scat – od pucybuta do milionera” z muzyką Leszka Możdżera, grała też Klarę we „Francesco” w teatrze Muzycznym w Gdyni. Z Dawidem Korbaczyńskim współtworzyła muzykę do filmu „Chemia” w reż. Bartosza Prokopowicza. Jesienią 2017 premierę miał ostatni album Mikromusic „Tak mi się nie chce”.
Natalia Przybysz
Powszechnie znana jako wokalistka polskiego zespołu soulowego i R&B Sistars (zwycięski zespół MTV Music Awards rozpadł się, by w 2012 roku ponownie zagrać razem przed Jamiroquai & Prince). W sierpniu 2011 roku Natalia zagrała przed Erykah Badu na koncercie w Warszawie. Latem 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Według redaktorów internetowego portalu Jazzsoul Tour premiera „Kozmic Blues” była jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych roku. Uznanie krytyków i duża frekwencja publiczności na jej koncertach przyczyniły się do wydania albumu „Kozmic Blues; Tribute to Janis Joplin” w czerwcu następnego roku. Album okazał się inspiracją do płyty Natalii Przybysz „Prąd”, który osiągnął status platynowej płyty (30 000 sprzedanych egzemplarzy). W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za „Prąd” oraz Singiel Roku dla „Miód”. 9 maja odbyła się premiera singla „Światło nocne” zapowiadającego kolejny album Natalii Przybysz o tym samym tytule -premiera płyty odbyła się 1 września 2017 roku.
Tomasz Skórka
Branżę muzyczną poznał od każdej strony. W przeszłości był członkiem i managerem zespołu MUCHY, z którym zwiedził większość polskich klubów i festiwali. Aktualnie jest producentem zagranicznych koncertów w Go Ahead oraz managerem Darii Zawiałow z ramienia Kayax Współtworzy też festiwal Spring Break w Poznaniu.
Krzysztof Halicz
Na co dzień pracuje w Instytucie Adama Mickiewicza jako specjalista od realizacji projektów muzycznych min. prezentacji polskich artystów na festiwalach muzycznych w Europie, Azji i obu Amerykach, w ramach programu „Don’t Panic! We’re from Poland”. Wcześniej muzyk zespołu The Car Is On Fire (laureat nagrody „Fryderyk” 2007 za płytę „Lake & Flames) a także menadżer muzyczny i road manager. Wykładowca Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Na obu uczelniach prowadzi zajęcia dotyczące managementu muzycznego. Lubi psy, koty, wino, musztardę, surfing, trekking, architekturę, dobre kino oraz Hiszpanię. Czasami lubi też muzykę.
Robert Zembrzycki
Fotograf muzyczny, kompozytor, muzyk. Gitarzysta wielu zespołów związanych z polską sceną metalową, warto wspomnieć m.in. Acid Drinkers, Saratan, Corruption, czy Orion Prophecy. Obecnie współtworzy grupę VANE, gdzie poza wsparciem gitarowym odpowiada za teksty i koncepcję artystyczną. Poza czynnym uprawianiem muzyki zajmuje się również fotografią koncertową oraz grafiką komputerową. W swoim portfolio ma sesje zdjęciowe dla m.in. Iced Earth, Behemoth, Acid Drinkers, Chemia, Enisferum i wielu, wielu innych.
Abradab (wł. Marcin Marten)
Jedna z osób, które odpowiadają za muzyczną rewolucję polskiego rapu, współtwórca hardcore psycho-rapu i jeden z założycieli formacji rapowej Kaliber 44. Solo i wraz z zespołem sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii. Abradab współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Piotr Banach, Bosski Roman, Maciej Maleńczuk, Wojciech Waglewski, Grubson, IGS, L.U.C, Lukatricks, O.S.T.R. oraz Rahim.